CNC Yatay İşleme Merkezi

Yatay İşleme Merkezi "Konya cnc" tezgahları ile hizmet sunan firma, tüm metal işleme sektöründe fason işleriniz için üretimler yapıyor. Uzman teknisyen ve mühendis kadrosu ile müşteri taleplerini, gelişmiş sistemler sayesinde kısa sürede tamamlıyor. Yatay işleme ile metal parçaların seri üretimi belirlenen kalitede yapılabiliyor. Bilgisayar programları ile kontrol edilebilen ve yönlendirilen iş akışlarında, yatay işleme merkezlerinde, işleme takımları sabit, işlenen parça ise hareketlidir. Yatay işleme tezgahı şeklinde kullanılan makinelerde, yüksek hassasiyet gerektiren teknolojiler kullanılıyor. İşlenecek olan metal parçaların, yatay tezgah üzerinde hareket edilerek işleniyor olmasından dolayı yatay işleme merkezi olarak isimlendiriliyor.

CNC Yatay İşleme Merkezinin Avantajları Nelerdir?

Cnc yatay işleme merkezi ile üretim yapmak birçok konuda avantaj sağlıyor. Üretimi yapılacak olan parçaların, çok yönlü işleme özelliği ile daha kolay ve yüksek kalitede üretilmesini sağlıyor. Yatay işleme merkezleri, makineye bağlanan parçaların, makine programına yüklenen verilere göre işlenmesini sağlar. Yatay tezgah üzerinde bulunan mil üzerinde hareket eden parça, operatörün yaptığı ayarlara göre işlenmeye başlanır. Üretimlerde sağladığı avantajlar şunlardır:

  • Tezgahların ve üretimi aşamasının ön hazırlık süresi, konvansiyonel tezgahlara göre daha kısadır,
  • Bilgisayar programlarının ve yapılan işlemlerin muhafaza edilmesini sağlayacak hafıza kapasitesine sahiptir. Önceden yapılan üretimler, bilgisayar programı üzerinde bulunarak tekrar kullanılmaya başlanabiliyor.
  • Enerji desteği sağlayan bataryası vardır ve ani elektrik kesilmelerinde, makine kapanmaz ve yüklenen programları hafızasına kaydeder.
  • Bilgisayar programları daha estek çalışmalar yapmayı sağlar,
  • Talaş kaldırma, kesme, delik delme gibi tüm işlemlerin daha hassas yapılmasını sağlar,

Yatay işleme merkezlerinin kullanımı çok kolaydır. Hafızaya kaydedilen ürün tasarım bilgileri saklanabiliyor ve seri üretimler daha hızlı yapılabiliyor. Sunmuş olduğu pratiklik ve yüksek verimlilik, maliyet avantajları da sağlıyor.

 

Cnc Yatay İşleme Merkezinin Nedir?

Cnc tezgahları, yatay ve dikey olarak tasarlanır. Yatay işleme merkezleri, bilgisayar programlı torna tezgahları olarak tanımlanabiliyor. İş parçası tezgah üzerinde hareketli olurken, işleme takımları sabit olarak kalıyor. Tezgah yapısının yatay olarak tasarlamış olması, yatay işleme merkezi olarak isimlendirilmesine neden oluyor. Yatay işleme merkezleri, birden fazla malzemeye sahip bilgisayar program destekli sistemlerden oluşuyor. Yatay olarak yerleştirilen mil üzerinde hareket eden parçalar işleniyor ve yüksek verimlilik elde ediliyor. Birden fazla kesici takımları bulunuyor ve büyük hacimli kesici takımları ile seri üretilmek istenen parçaların, yüklenen programa göre üretilmesini sağlıyor.

 

Cnc Yatay İşleme Merkezi Ne İşe Yarar?

Cnc işleme merkezlerinin tümü yüksek hassasiyete sahiptir ve işlenen metallerin yüzey kalitesinin yüksek olmasını sağlar. Talaşlı imalat sektörünün vazgeçilmez sistemleridir ve sürekli geliştiriliyor. Yatay işleme merkezleri, çeşitli sektörlerin ihtiyacı olan ürün ve yedek parçaların üretildiği tezgahıdır. Konya cnc yatay işleme merkezi, torna, frezeleme ve delme gibi işlemlerin yapılmasını sağlıyor. Bu sistemler, metal ve ahşap ürünlerin istenildiği şekilde işlenmesini, seri üretimler yapılması işlerine yarıyor. İşlenen metaller üzerinde talaş alma gibi işlemlere de yarıyor.

 

Yatay İşlem Tezgahı Nedir?

Metal işleme sektöründe kullanılan bilgisayar programlı işleme merkezleri, tasarımları ve iş parçalarını üzerinde bulunduran milin konumuna göre isimlendiriliyor. Yatay işleme merkezi, yatay olarak yerleştirilen mil üzerindeki kesici takımları ile parçaların işlenmesini sağlar. Bu makinelerde, çelik, alüminyum, titanyum gibi tüm metal ürünler hassas bir şekilde işlenebiliyor. Bilgisayar programı sayesinde otomatik kullanım imkanı sağlar ve seri üretimlerde tüm parçaların aynı hassasiyete sahip olması sağlanır. Yatay işleme tezgahında, parçaların çeşitli yönden işlenebilmesi için hareket edilmesini sağlayan modüler özellikler bulunuyor.

cnc yatay isleme merkezi 2
talasli imalat 1
talasli imalat 9
talasli imalat 7

Teklif Al

Ürün ve hizmetlerimizle ilgili teklif taleplerinizi bize aşağıdaki form yardımıyla iletebilirisniz. Size mümkün olan en kısa süre içerisinde dönüş yapacağız.

Teklif Formu