CNC Dik İşleme Merkezi

CNC Dik İşleme Merkezi

Fason ve talaşlı imalat işleriniz için kaliteli hizmetler sunan Konya Cnc olarak Cnc Dik İşleme işlerinizde her zaman hizmetinizdeyiz. Uzman kadro ile sunulan hizmetlerde, her türlü üretim ihtiyaçları için en iyi çözümler bulunuyor. Parça üretimi teklifleri için iletişime geçebiliyor, hizmetler ve üretim işlem aşamaları hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Uygun fiyat teklifleri ile sunulan üretim hizmetleri sayesinde ihtiyacınız olan parçalar hemen üretilmeye başlanıyor.

Dik İşleme Merkezi

Konya CNC üretim hizmetleri içerisinde dik işleme hizmeti verilmektedir.

Computer Numerik Control (bilgisayarlı sayısal kontrol), bilgisayar programları aracılığıyla, 3D yazıcı sistemi üzerinden parçaların işlenmesini ve istenilen talaşlı imalatın yapılmasını sağlar. Cnc dik işleme merkezi, işlemlerin dik pozisyonda yapılmasını sağlayan makinelerdir. Talaşlı üretim sektörünün en önemli makine sistemlerinden birisidir.

Elektronik programlama yapılabiliyor ve üretilmesi istenen ürünün tüm tasarım ve ölçüleri programa kaydediliyor. Üretilmek istenen parçaya göre uygun malzeme makineye bağlanıyor ve bilgisayar programı yardımıyla işleniyor. Dik işlem merkezi sistemleri, freze tezgahlarıdır v otomatik olarak çalışır. Metal ve Ahşap gibi sert malzemeler bu makinelerde işlenebiliyor.

 

CNC Dik İşleme Merkezi Nedir?

Konya cnc dik işleme merkezi olarak sunulan hizmetlerde, talaşlı üretim alanına giren her türlü üretim işlemleri yapılıyor. Fason üretim işlemleri için her türlü taleplerinizi iletebiliyorsunuz. Dik işleme merkezi, dikey yönlendirilmiş kesicilerle çalışan ve mil üzerinde hareket eden freze tezgahları olarak kullanılıyor.

Dikey işlem merkezi işlemleri sayesinde, parçalar üzerinde özel şekiller oluşturulabiliyor, delikler ve yuvalar açılabiliyor. 3D olarak tasarlanan parçaların üretimi için kullanılan teknolojidir. Daha çok yedek parça üretimi ve marangozluk sektöründe yoğun olarak kullanılır. Yedek parça üretimleri için her türlü üretim desteğini alabiliyorsunuz. Günümüzde, kalıp ve kalıp işleme gibi alanlarda daha sık tercih ediliyor.

 

CNC Dik İşleme Merkezi Ne İşe Yarar?

Konya cnc dik işleme merkezi olarak sunulan hizmetlerden faydalanmak isteyenlerin, hangi tür üretimler yaptırabilecekleri gösteriliyor. Bilgisayarlı sayısal kontrol sistemi olarak geliştirilen, dik işleme merkezinin ne işe yaradığını merak edenlere, şu işlemlerin yapıldığı gösteriliyor:

 • Frezeleme,
 • Delik delme,
 • Delik büyütme,
 • Diş açma,
 • Kılavuz,
 • Rayba çekme,
 • Havuz boşaltma,
 • Çizilen formların bilgisayar programına işlenmesi,
 • Detaylı ve hassas frezeleme,
 • Talaşlı üretim,

Ne işe yaradığını öğrenenler, üretimi yapılması istenen parçaların, üretim aşamaları hakkında da bilgi sahibi olabiliyor. Makinenin bilgisayar programına işlenen ürünün üç boyutlu görseli ve ölçü bilgileri, makineye bağlanan ahşap ya da metal parçanın istenen formda üretilmesini sağlıyor.


CNC Dik İşleme Merkezi Nasıl Çalışır?

Konya cnc dik işleme merkezi hizmetlerinden faydalanmak istediğinizde, tüm işlemlerin bilgisayar programı üzerinden yapıldığını görürsünüz. Metal işleme sektöründe sunulan hizmetlerde bilgisayar destekli torna tezgahları kullanılıyor. Dik işleme merkezi sistemlerinde tüm işlemler bilgisayar programları ile kontrol ediliyor. Sistemin çalışması tamamen bilgisayar programı üzerinden yapılan otomatik kontrol ile oluyor. İlk önce işlenecek olan parçanın üç boyutlu görseli ve teknik özellikleri bilgisayar programına işleniyor. Daha sonra parça makineye bağlanıyor ve programa işlenen verilere göre otomatik olarak üretilmesi sağlanıyor.


Dik İşleme Merkezi Kullanım Alanları

Teknolojideki gelişmeler, üretim sektörünün daha kaliteli ve hızlı üretimler yapmasını sağlıyor. Dik işlem merkezi sistemlerinin kullanım alanları çok farklıdır ve şunlardır:

 • Derin ve küçük delik delme işlemlerinin daha hassas bir şeklide yapılması,
 • Metaller üzerinde pürüzsüz bir yüzey oluşturma,
 • Talaşlı üretim,
 • Üretilen parça üzerindeki çapakları alma ve pah kesme işlemleri,
 • Ahşap ve metal gibi sert malzemeler üzerinde küçük parça kesme işlemleri yapma,
 • Yedek parça üretiminde kullanılan makinelerdir ve parça üretimi işlemlerinde sıklıkla kullanılır.
talasli imalat 2
cnc dik 1
cnc dik 2
talasli imalat 4
talasli imalat 8

Teklif Al

Ürün ve hizmetlerimizle ilgili teklif taleplerinizi bize aşağıdaki form yardımıyla iletebilirisniz. Size mümkün olan en kısa süre içerisinde dönüş yapacağız.

Teklif Formu